Synouvelle

V nákupnom košíku nie je žiaden tovar.

Čo je HYALURÓN

Hyalurón v ľudskom tele

Hyalurón – nazývaný aj kyselina hyalurónová alebo v skrátenej forme HA – je telu vlastná substancia.

Kyselinu hyalurónovú nájdeme vo viacerých častiach ľudského tela. Je esenciálnou súčasťou oka, slúži ako mazivo v chrupavkách a kĺboch a je dôležitým prvkom vo väzivách. Hyalurón sa vyskytuje v našom tele v podobe gélovej štruktúry, v ktorom sú vložené kolagénové a elastické vlákna. Transportuje výživné látky do buniek, zabezpečuje obnovu buniek a odbúrava toxíny. Najväčší podiel kyseliny hyalurónovej sa nachádza v našej pleti (50 %).

Čo je hyalurón?

Kyselina hyalurónová je biochemicky biopolymér podobný cukru, makromolekulárna reťaz tvorená z uhľohydrátov, ktoré pozostávajú z dvoch glukózových derivátov.

Hyalurón sa vyznačuje predovšetkým svojou schopnosťou viazať na seba enormne veľké množstvo vody, až šesť litrov na gram ľudskej hmotnosti. Vďaka tejto jedinečnej schopnosti viazať na seba vodu je hyalurón veľmi zaujímavý prvok pre výrobcov kozmetiky.

Dokážu iné látky zlepšiť/zintenzívniť pôsobenie hyalurónu?

Hyalurón je pôsobivá účinná látka a v našom sére sa nachádza ako hlavný prvok v maximálne možnej dávke.* Dávkovanie jedinej účinnej látky, nie je často dostačujúce pre optimálny účinok. Napríklad ak transport hyalurónu nie je dostatočne zabezpečený na miesto, kde je skutočne potrebný, zablokuje sa účinok látky a neprenikne vrchnou vrstvou pleti. Hyalurón ako základná látka nášho séra je pri transporte do kožnej bunky podporovaná chrániacimi účinnými látkami.

* Zvýšené dávkovanie je z biochemického hľadiska ťažko uskutočniteľné a z kozmetického hľadiska bezvýznamné.

Prečo musí byť kyselina hyalurónová neustále opäť dodávaná?

Hyalurón ako látka telu vlastná je prítomná v rôznom množstve v takmer každej bunke ľudského tela. Telo si ho vie samé vyprodukovať. V našom tele je využiteľný max. 3 dni, následne ho telo natrvalo odbúra. Telo ale stále naďalej produkuje svoj vlastný hyalurón. Je to kontinuálny cyklus.

S pribúdajúcim vekom ale klesá podiel kyseliny hyalurónovej v tele. Od štyridsiateho roka života dokáže pleť zadržať iba 40 % hyalurónu, od šesťdesiateho roka života klesá tvorba kyseliny hyalurónovej na 10 % celkovej pôvodnej tvorby. Preto pri nedostatočnom zásobovaní pleti vlastnou kyselinou hyalurónovou, alebo v prípade nadmerne namáhanej pleti (UV-žiarenie, vplyvy životného prostredia) musí byť táto látka neustále dodávaná inou formou.

Ďalšie možnosti využitia kyseliny hyalurónovej

V kozmetike je hyalurón veľmi účinne a úspešne využívaný v oblasti anti-aging starostlivosti a jeho pôsobením vyzerá pleť krajšie a zdravšie. Kozmetika nie je ale jedinou oblasťou, v ktorej sa hyalurón teší veľkej obľube.

V estetickej medicíne sa kyselina hyalurónová veľmi úspešne využíva vo forme injekcií na redukciu a vyhladenie vrások a kontúrových línií. V dermatológii sa využíva na liečenie a ošetrenie rán, keďže svojim účinkom urýchľuje hojenie zápalových procesov a lieči rany takmer bez následku spôsobenia jazvy.

Čistota a pôvod

Hyalurón používaný v Synouvelle Cosmetics sa získava čisto biotechnologickým procesom a nemá živočíšny pôvod. Je veľmi dobre vstrebateľný aj vo vyšších koncentráciách a nespôsobuje alergie.

Vylepšenia

Výrobky Synouvelle Cosmetics sú vyvinuté tak na manuálne, ako aj na prístrojové ošetrenie.

Podpora prístrojovej metódy umožňuje napr. preniknutie účinných látok hlbšie do pokožky, kde je ich pôsobenie účinnejšie:

  • Ultrazvuk
  • Mesophoreza
  • Rádiofrekvencia
  • IPL (Intenzívne pulzové svetlo)